Masaż oczu.

Masaż oczu

Jakby tak się głębiej zastanowić nie znam żadnej osoby, która by masowała sobie oczy. Niby każdy wie, że oczy są jednym z ważniejszych (jak nie najważniejszym) zmysłem (chodzi mi o zmysł wzroku nierozłącznie związany z okiem), niby każdy wie, że trzeba o oczy dbać ale nikt tego nie robi. Ograniczamy się tylko do reagowania na już powstałe problemy i wtedy wkraplamy sobie "jakieś tam" kropelki i myślimy, że będzie w porządku.
Ja też wpisywałem się w ten nurt ale od jakiegoś czasu zacząłem mieć problemy ze wzrokiem i zacząłem poszukiwać odpowiedzi na pytanie, jak dbać o oczy na co dzień a nie "od święta"? Oczywiście zmieniłem dietę. Urozmaiciłem ją w warzywa i owoce szczególnie te które dobrze wpływają na oczy. Ale nie o diecie chciałem tutaj napisać.
Natrafiłem na kilka artykułów i filmików w sieci dotyczących masażu oczu i postaram się w nienijszym artykule zaprezentować kilka technik masażu które ja stosuję. Z uwagi na fakt, że w jednym czasie wprowadziłem kilka rzeczy mających wpłynać na poprawę mojego wzroku więc jednoznacznie nie mogę powiedzieć, że akurat masaż dał zadowalające efekty. Faktem jest, że odczuwam zdecydowaną poprawę w widzeniu. Jeśli nawet sam masaż nie pomógł w znacznym stopniu to napewno nie zaszkodzi. Pamiętaj, wszystko z umiarem. Masaż oczu musi być delikatny, to nie są mięśnie mięśnie łydek po przebiegniętym maratonie 🙂

Swój masaż zaczynam od delikatnych ruchów kołowych w punkcie zaznaczonym na obrazku poniżej. Środkowym palcem masuję ruchami okrężnymi punkt pomiędzy brwiami.

zdrowie i uroda masaż oczu


Kolejnym krokiem jest masowanie brwi. Trzeba środkowymi palcami masuję delikatnie obie brwi także ruchami kolistymi.

zdrowie i uroda masaż oczu


Następnie przechodzę w okolicę skroni. Środkowym palcem masuję obie skronie (ruchy koliste).

zdrowie i uroda masaż oczu

Kolejnym punktem jest masaż okolic nosa, obrazek poniżej.

zdrowie i uroda masaż oczu

Teraz przechodzimy do okolic oka (gałki ocznej). Bardzo delikatnie w masujemy, trzema środkowymi palcami, góra/dół miejsce zaznaczone na obrazku poniżej.

zdrowie i uroda masaż oczu

Dalej masujemy miejsca poniżej gałki ocznej, na zewnątrz i wewnątrz.

zdrowie i uroda masaż oczuzdrowie i uroda masaż oczuzdrowie i uroda masaż oczu

Pamiętaj, oczy masuj delikatnie 🙂